PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=274451}

Wygnanie

Izgnanie
7,5 6 040
ocen
7,5 10 1 6040
6,3 12
ocen krytyków
Wygnanie
powrót do forum filmu Wygnanie

"Dziewięć na dziesięć".

użytkownik usunięty

"Times" określił film mianem hipnotyzującego, ja natomiast użyję innego słowa - niecodzienny. Tak, to jest właściwe słowo. Można się doszukiwać inspiracji reżysera Tarkowskim, czy innym wielkim twórcą. Tyle tylko, że jest to nieistotne. Tak uważam. Moje skojarzenia podczas oglądania "Wygnania", były skierowane w kierunku filmów Kolskiego. Głównie ze względu na niezwykły, tajemniczy i wciągający klimat. To nie ma jednak żadnego znaczenia. Dziwi mnie natomiast ocena ogólna. Owszem, jest i tak pozytywna, ale mimo wszystko za niska. Niezwykle ciekawie i nietypowo przedstawiona historia, która odnosi się do wiary, ale i nie tylko. Wystawianie na próbę drugiego człowieka, usiłowanie skłonienia go do refleksji. Wreszcie tragedia, poczucie winy i poznanie prawdy, której się nie akceptowało, nie przyjmowało do siebie. Rewelacyjne ujęcia, krajobrazy. Wolno poruszający i przewijający się obraz, a także bardzo dobra gra aktorska. To tyle. Polecam obejrzeć.

Zgadzam się w pełni. Zdecydowanie niedoceniany

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones